مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
سبد خرید 0
صحبت با یک متخصص نورپردازی
021-33531195
تماس همه روزه از ساعت 9 صبح تا 7 عصر
جستجو
تعداد بازدید: 153
زمان: 1397/01/25 11:15

میزان نوردهی لامپ‌ها بسیار مهم است

مقایسه نوردهی لامپ‌های مختلف

مقایسه نوردهی لامپ‌های مختلف

به گزارش "برق نیوز" وسایل برقی مانند یخچال، فریزر، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جاروبرقی، لامپ ها و دستگاههای گرمایشی و سرمایشی جزء مصرف کننده های بخش خانگی به شمار می روند که عمده ترین بخش مصرف آن در بخش سرمایشی و روشنایی است. در کشور ما حدود32% از برق یعنی معادل تقریباً یک سوم سهم انرژی الکتریکی، در بخش خانگی مصرف می شود.


براساس این گزارش: کارشناسان به اقشار مختلف مردم پیشنهاد می کنند که با اعمال یکسری راهکارهای ساده و کم هزینه ضمن کاهش مصرف برق، درهزینه های خود نیزصرفه جویی کنند.

درهمین خصوص سازمان بهره وری انرژی ایران با انتشار گزارشی نشان داد که امروزه گزینه های زیادی جهت انتخاب سیستم روشنایی منازل و مراکز اداری و تجاری وجود دارد که ازجمله آن ها می توان به استفاده از لامپ های LED به جای لامپ های هالوژن و رشته ای اشاره کرد. به نظر آنها انتخاب لامپ مناسب به کاربری آن و مواردی ازجمله رنگ، نور، میزان هزینه و ویژگی های لامپ بستگی دارد.

کارشناسان پیشنهاد می کنند که مردم به جای آن که فقط به میزان انرژی مصرفی لامپ ها فکر کنند بر میزان نوردهی آنها نیزتوجه کنند. لومن واحد میزان نوردهی لامپ است. هرچه میزان لومن یک لامپ بیش تر باشد نور بیش تری را تولید می کند. وات، توان مصرفی لامپ است و هرچه وات یک لامپ کم تر باشد، هزینه قبض برق مصرفی شما کم تر خواهد شد.

چنانچه ازلامپ رشته ای استفاده می کنید، می توانید به جای آن ها ازلامپ های LED و یا کم مصرف که همان لومن را دارند استفاده نمایید تا میزان مصرف برق شما کاهش یابد.

این گزارش می افزاید:برچسب انرژی لامپ، حاوی اطلاعاتی مانند شار نوری لامپ برحسب لومن، توان ورودی لامپ برحسب وات و طول عمر لامپ برحسب ساعت است. هموطنان می توانند با استفاده از اطلاعات برچسب و اطمینان از نشان استاندارد، لامپ مناسب خود را خریداری نمایند. همچنین برای جایگزینی لامپ های رشته ای موجودمی توانند از جدول زیر استفاده کنید.

میزان نوردهی

رشته ای

کم مصرف

LED

450 لومن

40 وات

9 الی 13 وات

4 الی 8 وات

800 لومن

60 وات

13 الی 16 وات

8 الی 13 وات

1100 لومن

75 وات

17 الی 23 وات

11 الی 15 وات

1600 لومن

100 وات

23 الی 28 وات

16 الی 20 وات

شرکت های سازنده لامپ و روشنایی

طراحی شده توسط خودمان - 1395