مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
سبد خرید 0
صحبت با یک متخصص نورپردازی
021-33531195
تماس همه روزه از ساعت 9 صبح تا 7 عصر
جستجو
تعداد بازدید: 237
زمان: 1397/01/25 11:02

بازار لامپ در تب و تاب سال جدید

گفتگوی مدیریت بالبیران با روزنامه همشهری

گفتگوی مدیریت بالبیران با روزنامه همشهری

نزدیک شدن به سال جدید نه تنها بازار پوشاک بلکه بازار لامپ و مصنوعات روشنایی را نیز تکان می‌دهد. در ایران چند سالی است که در راستای کاستن از حجم مصرف انرژی با مصوبه وزارت صنعت مصرف لامپ‌های رشته ای ممنوع شده و لامپ‌های ال ای دی(LED) و کم مصرف جای آنها را گرفته است. طبق مشاهدات خبرنگار همشهری بازار لامپ‌های ال ای دی(LED) این روزها بسیار پررنگ است.

عموم مردم در ماه آخر سال دست به تعویض لامپ‌های سوخته واحدهای مسکونی خود می‌زنند یا با تغییر دکوراسیون به مصنوعات جدید روشنایی نیاز پیدا می‌کنند.
رنجبران مسئول فروش یکی از برندهای مطرح لامپ در ایران به همشهری می‌گوید که این بازار که مقر اصلی‌اش در خیابان لاله زار قرار داد، همه ساله نزدیک به سال جدید با افزایش تقاضا روبرو می‌شود.امسال اما بازار لامپ در واقع در ایران مونتاژ می‌شود به شدت از نوسانات نرخ ارز تاثیر گرفته است.

این فروشنده لامپ و مصنوعات روشنایی می‌گوید که بسیاری از محصولات مانند لامپ کیهان، لامپ دلتا و دیگر لامپ‌های ال ای دی(LED) متاُثر از نوسانات نرخ ارز با 20 درصد افزایش قیمت روبرو شده اند. رنجبران البته عنوان می‌کند، به دلیل کشش پایین بازار ایران برای لامپ‌های کم مصرف، این نوع از لاپ‌ها تغییر چندانی در قیمت پیدا نکرده اند. پرس و جوی خبرنگار همشهری از قیمت لامپ شمعی 6 وات و مقایسه آن با قیمت‌های قبل از نوسانات اخیر ارز حاکی از این است که قیمت این لامپ با وجود 25 درصد افزایش، از 6 هزار و 700 تومان در آذرماه به 8 هزار و 400 تومان در اسفندماه سال 96 رسیده است.

شرکت های سازنده لامپ و روشنایی

طراحی شده توسط خودمان - 1395